Mam nadzieję, że wpis był przydatny. Jeśli macie jakieś pytania piszcie w komentarzach. Ciekawa jestem, czy słyszeliście już wcześniej o mezoterapii?
niedziela, 18 października 2020
Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów – wrażenia po zabiegu i efekty
Mam nadzieję, że wpis był przydatny. Jeśli macie jakieś pytania piszcie w komentarzach. Ciekawa jestem, czy słyszeliście już wcześniej o mezoterapii?
niedziela, 11 października 2020
Nowości w mojej jesiennej garderobie
Przez długi czas nie uzupełniałam swojej szafy, przede wszystkim dlatego, że okoliczności nie sprzyjały zakupom. Nadszedł, jednak w końcu dzień, w którym postanowiłam wybrać się do centrum handlowego w poszukiwaniu jeansów, kurtki i swetra. Lubię zakupy online i sporo ubrań udaje mi się kupić przez internet. Niestety ze spodniami nie jest łatwo, ciężko je dopasować bez mierzenia, dlatego przy tej części garderoby przeważnie wizyta w sklepie stacjonarnym jest nieunikniona. Po kilku godzinach poszukiwań udało mi się kupić dwa klasyczne modele. Niestety wróciłam bez kurtki przeciwdeszczowej, którą zamówiłam później na stronie Decathlonu.
Na zdjęciu oprócz wspomnianej przeciwdeszczówki widzicie koszulkę oraz spodnie dresowe z najnowszego zamówienia ze sklepu www.femmeluxe.co.uk. Lubię T-shirty z Femme, które wykonane są ze 100% bawełny i mają dobrej jakości nadruki. Mam też sporo dresów, które świetnie sprawdzają się na luźne wieczory w domu.
wtorek, 6 października 2020
Moje ulubione perfumy – TOP 3
Głowa
koktajl Bellini, czerwone owoce, bergamotka
Serce
lilia, piwonia, jaśmin
Podstawa
piżmo, wanilia, drzewo sandałowe
Głowa
nuta lodu, yuzu, owoc granatu
Serce
piwonia, lotos, magnolia, malina
Podstawa
bursztyn, białe piżmo, mahoń
truskawka, gruszka, bergamotka, pomarańcza, malina
Serce
piwonia, jaśmin, bieluń dziędzierzawa, kwiat pomarańczy
Podstawa
wanilia, ambroxan, cedr, paczuli, białe piżmo, mech
poniedziałek, 28 września 2020
Pierwsze Meet Beuty w formie online – moje wrażenia

Który wykład zaciekawił Was najbardziej?
niedziela, 20 września 2020
Porównanie żeli do mycia twarzy Simple
Jakiś czas temu skusiłam się na żel do mycia twarzy Simple w dwóch wersjach: Moisturising Facial Wash, czyli nawilżający żel do mycia twarzy bez mydła oraz Purifing Facial Wash, czyli żel głęboko oczyszczający. Oba kosmetyki znajdują się w tubkach o pojemności 150 ml. Mają delikatne, przyjemne dla nosa zapachy, jednak różnią się nieco działaniem.
Moisturising Facial Wash dedykowany jest dla skóry wrażliwej i wg zapewnień producenta, ma być bardzo delikatny. Żel dobrze oczyszcza skórę z sebum, kurzu i innych zanieczyszczań pojawiających się na skórze w ciągu dnia. Moim zdaniem nie jest tak delikatny jak wynika z opisu. Lubi lekko wysuszyć skórę. Nie jest to dla mnie wadą, ponieważ przy mojej tłustej cerze dobre oczyszczenie to podstawa.
![]() |
| Moisturising Facial Wash skład |
Purifing Facial Wash ma zapewnić dogłębne oczyszczenie porów i ograniczenie błyszczenia skóry. W żelowej konsystencji zatopione są mikrogranulki, które przy myciu praktycznie nie są wyczuwalne. Żel również dobrze oczyszcza skórę, jest minimalnie mocniejszy od poprzednika i przy wrażliwej skórze, także może trochę przesuszać.
niedziela, 13 września 2020
Pierwsze spotkanie z marką Biotherm
W moim odczuciu miniatury mają zareklamować markę i zachęcić do kupna pełnowartościowego produktu. Jeśli firma nie dba o detale i wrzuca kosmetyki w wadliwych opakowaniach, źle wypada w moich oczach i zastanowię się kilka razy zanim kupię dużą pojemność. Kupując kosmetyki premium mam ochotę dostać coś super. Niestety zdarza się, że zamiast efektu wow jest rozczarowanie. Tak było przykładowo z miniaturami Nuxe (klik), które spakowane były w popsutą kosmetyczkę. Specjalnie dopłaciłam, żeby mieć fajną saszetkę na wyjazdy, ale niestety jej zamek strzelił mi w rękach przy pierwszym otwarciu.
Serum Life Plankton Elixir 7 ml
Żelu/kremu Aquasource Gel 15 ml
Mleczka do ciała Lait Corporel 40 ml
Żelu do mycia twarzy Biosource 20 ml
Na plus wypadła przyjemna pojemność miniatury. 15 ml to całkiem sporo jak na perfumy i można przez dłuższą chwilę cieszyć się zapachem. Buteleczka kształtem odwzorowuje pełnowartościowy produkt. Wykonana jest z plastiku, w środku brak atomizera, brak nawet zakrętki. Zatyczka wciskana jest na butelkę i powinna ‘zaskoczyć’ i się zablokować przy zamykaniu. Mój egzemplarz przeciekał i ucierpiały napisy na opakowaniu, które zniknęły jeszcze przed rozpakowaniem. Zapach przelałam do mini atomizera, aby dało się go używać. Sam zapach jest bardzo ładny, delikatny, świeży i subtelny. Niestety słabo z trwałością, na skórze wytrzymuje ok. 3h.
Opakowanie jest niewielkie, ładnie wykonane z mini pipetką. Pipeta nie zawsze dobrze nabiera serum, ale przy takich rozmiarach ciężko o idealne rozwiązanie. Pod względem działania nie mogę nic zarzucić temu kosmetykowi. Fajnie nawilża skórę i wzmacnia działanie kremu.
Krem ma lekką żelową formułę. Wydawało mi się, że będzie idealny na dzień. Spodziewałam się, że wchłonie się do matu, ale jest wyczuwalny na skórze. Przy mojej tłustej cerze nie współgra z podkładem. Skóra szybko się wyświeca, ale za to świetnie spisuje się na noc. Świetnie nawilża, pozostawia skórę gładką i odżywioną.
Kosmetyk do ciała o niezwykle lekkiej konsystencji i orzeźwiającym zapachu, który utrzymuje się na ciele po aplikacji. Wchłania się błyskawicznie, dobrze zmiękcza i nawilża, mimo lejącej konsystencji. Opakowanie jest bez zarzutu, a sam kosmetyk mile mnie zaskoczył.
Nie do końca jestem pewna czy jest to żel do mycia twarzy, ale na pewno jest dedykowany do oczyszczania cery. Ma zbitą formę przypominającą pastę. Świetnie się pieni. Przy użyciu niewielkiej ilości można dokładnie oczyścić buzię. Jak dla mnie produkt godny uwagi.
Podsumowując, muszę przyznać, że pierwsze spotkanie z kosmetykami Biotherm zaliczam do udanych. Choć miałam uwagi co do opakowań to pod względem działania zostałam mile zaskoczona. Chętnie przyjrzę się bliżej asortymentowi marki.
niedziela, 6 września 2020
Kolejna edycja Meet Beauty w nowym wydaniu
MB to potężna dawna wiedzy, nie tylko teoretycznej, ale także zawierającej praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia bloga, współprac i social media. To także, świetna okazja do poznania koleżanek z branży oraz wymianę doświadczeń. Dzięki MB udało mi się poznać na żywo dziewczyny, które do tej pory kojarzyłam tylko z sieci i powiem Wam, że z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś.


















