poniedziałek, 28 września 2020

Pierwsze Meet Beuty w formie online – moje wrażenia

Meet Beauty to największa w Polsce konferencji dla Influencerów z branży beauty. O moim udziale w tegorocznej V edycji mogliście się dowiedzieć z tego posta (klik). Tam też znajdziecie linki do moich relacji z ubiegłych lat. W tym roku MB po raz pierwszy odbyło się w odmienionej formie, czyli online. W poprzednim wpisie obiecałam Wam harmonogram, ale agenda pojawiła się dosyć późno i nie zdążyłam zaktualizować posta, dlatego plan wrzucam poniżej. 
 

Jak widzicie 5-cio godzinny blok wykładowy składał się z 4 prelekcji. Każdy z uczestników dostał link do platformy z unikalnym tokenem za pomocą, którego można było zalogować się na stronie. Platforma pozwalała na obejrzenie wykładu, ale nie dawała możliwości podłączenia swojej kamerki czy mikrofonu. Był za to dostępny czat, na którym przez cały czas trwała żywa dyskusja. 
 
meet beauty conference 2020

Pierwszy wykład prowadziła Ania Pytkowska i dotyczył on wyceny współprac na blogu i instagramie. Wszystko prosto podane, bez przydługich wstępów. Duży plus za dobór tematu, który ma wymiar praktyczny. Prelekcja zawierała konkretne przykłady, które pozwalały na weryfikację jak teoria ma się do rzeczywistości. Przyjemnie się tego słuchało i można było wynieść sporo przydatnych informacji. 
 
Magdalena Teterko-Walczak wykład
 
Drugi wykład prowadziła Magdalena Teterko-Walczak i przez pierwsze 10 minut musiałam się dobrze zastanowić o czym właściwie jest mowa. Patrząc na tytuł i opis spodziewałam się przybliżenia marki NU SKIN, ale większa część poświęcona była tzw. MLM, czyli marketingowi wielopoziomowemu. Zabrakło mi tutaj trochę konkretów i dlatego nie do końca byłam zadowolona z tej prelekcji. 

Meet Beauty Uzdrovisko

Po krótkiej przerwie mikrofon przejęła Anna Bukowska, która w ciekawy sposób opowiedziała o marce Uzdrovisko. Prezentacja zawierała solidną dawkę wiedzy na temat budowy skóry z wyjaśnieniem jak działają konkretne substancje oraz dlaczego stosowanie niektórych kosmetyków nie przynosi efektów. Wiedza podana była przystępnie, w rzetelny sposób. Jednym słowem profesjonalizm w każdym calu. 

Agnieszka Niedziałek

Ostatni wykład prowadziła Agnieszka Niedziałek, która opowiadała o stworzeniu własnej marki i prowadzeniu firmy. Super się tego słuchało, ponieważ Agnieszka jest wulkanem energii, która zaraża swoim pozytywnym podejściem i optymizmem.

Najbardziej podobał mi się wykład Ani Pytkowskiej oraz ten dotyczący marki Uzdrovisko. Poziom wystąpień i tematykę oceniam bardzo pozytywnie tak jak i samą konferencję. Organizacja tego typu wydarzenia w formie online jest nie lada wyzwaniem. Wiele osób narzekało na brak możliwości osobistego spotkanie się i integracji z uczestnikami. Muszę przyznać, że mi także tego brakowało. Z drugiej strony internetowa forma jest bardzo wygodna i pozwala na większą elastyczność. W zeszłym roku nie mogłam dojechać do Warszawy. Tutaj nie było problemów związanych z logistyką i mogłam słuchać wykładów w zaciszu własnego domu. 


Braliście udział w tegorocznym MB lub w podobnych wydarzeniach online?
Który wykład zaciekawił Was najbardziej?
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)