niedziela, 20 września 2020

Porównanie żeli do mycia twarzy Simple


Kosmetyki marki Simple są bardzo popularne w UK i Holandii. Marka jest własnością koncernu Unilever. Produkty Simple dedykowana są do skóry wrażliwej, dlatego w ich składzie nie znajdziemy sztucznych barwników, alkoholu, perfum, olejków eterycznych, naturalnych ekstraktów oraz innych surowców, które mogą podrażniać skórę. Z tego co się orientuję w Polsce dostępne są tylko online. Mimo wszystko, wydaje mi się, że są na tyle ciekawe, że warto o nich wspomnieć na blogu. 
 
Moisturising Facial Wash Simple
 

Jakiś czas temu skusiłam się na żel do mycia twarzy Simple w dwóch wersjach: Moisturising Facial Wash, czyli nawilżający żel do mycia twarzy bez mydła oraz Purifing Facial Wash, czyli żel głęboko oczyszczający. Oba kosmetyki znajdują się w tubkach o pojemności 150 ml. Mają delikatne, przyjemne dla nosa zapachy, jednak różnią się nieco działaniem. 
 
Żel do mycia twarzy Simple
 

Moisturising Facial Wash dedykowany jest dla skóry wrażliwej i wg zapewnień producenta, ma być bardzo delikatny. Żel dobrze oczyszcza skórę z sebum, kurzu i innych zanieczyszczań pojawiających się na skórze w ciągu dnia. Moim zdaniem nie jest tak delikatny jak wynika z opisu. Lubi lekko wysuszyć skórę. Nie jest to dla mnie wadą, ponieważ przy mojej tłustej cerze dobre oczyszczenie to podstawa. 
 
Simple Moisturising Facial Wash sklad
Moisturising Facial Wash skład


Purifing Facial Wash ma zapewnić dogłębne oczyszczenie porów i ograniczenie błyszczenia skóry. W żelowej konsystencji zatopione są mikrogranulki, które przy myciu praktycznie nie są wyczuwalne. Żel również dobrze oczyszcza skórę, jest minimalnie mocniejszy od poprzednika i przy wrażliwej skórze, także może trochę przesuszać. 
 
 
Purifing Facial Wash skład

 
Jestem zadowolona z działania obu produktów, ponieważ dobrze spełniają swoją rolę. Działanie jest porządne, mocniejsze niż można by się spodziewać po kosmetykach do cery wrażliwej. Częściej używałam wersji nawilżającej ze względu na brak granulek, które mogą uszkodzić szczoteczkę soniczną Luna Foreo, której namiętnie używam od kilku miesięcy (klik). Myślę, że za jakiś czas skuszę się na kolejną tubkę. 
 

Znacie kosmetyki Simple? 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)