niedziela, 18 października 2020

Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów – wrażenia po zabiegu i efekty


Mezoterapia igłowa jest jedną z metod walki z nadmiernym wypadaniem włosów. Wg opinii specjalistów to jedna ze skuteczniejszych metod leczenia łysienia. Mezoterapia polega na wprowadzaniu preparatu witaminowego w skórę głowy poprzez serię nakłuć. Powstałe mikrourazy pobudzają skórę do regeneracji, w tym cebulki włosów do wzrostu.

Jak to wygląda w praktyce?

Zabieg polecił mi lekarz dermatolog i to on go wykonał. Przed nakłuciami na skórę głowy został nałożony krem znieczulający. Mikroiniekcje wykonane były w pozycji półleżącej, trwały ok. 10-15 min. Dostałam do rąk piłeczki antystresowe do ściskania, aby lepiej radzić sobie z bólem. Bez owijania w bawełnę muszę Wam powiedzieć, że mimo znieczulenia, zabieg jest bolesny. Skóra na głowie jest wrażliwa i ciężko jest znieść ten rodzaj bólu. Po zabiegu nie wolno myć głowy ok. 24h, włosy są posklejane i wyglądają nieestetycznie, a skalp jest opuchnięty i obolały. Opuchlizna i ból znikają w ciągu 2-3dni. Na skórze wyczuwalne są pod palcami mikrostrupki, które szybko się goją. 

mezoterapia igłowa

Ile kosztuje zabieg?

Niestety zabieg nie należy do tanich, kilka miesięcy temu płaciłam 500 zł za pojedynczą mezoterapię. Najlepsze efekty widoczne są po przejściu serii zabiegów. Poleca się wykonanie od 2-6 mezoterapi w odstępach ok. 4 tyg. Zdecydowałam się na 2 zabiegi i muszę przyznać, że już po pierwszym widziałam różnicę. Nie są to jednak rezultaty, które zobaczycie następnego dnia. Po upływie kilku tygodniu widać, że włosów jest więcej. Wydaje mi się, jednak, że dla podtrzymania efektu należy regularnie powtarzać mezoterapię. W moim przypadku 2 zabiegi wystarczyły, żeby efekt utrzymał się ok. 2-3 miesięce. Myślę, że przy dłuższej serii mogłabym osiągnąć lepsze i trwalsze wyniki, niestety w tamtym czasie nie miałam możliwości kontynuacji terapii, ale myślę o jej wznowieniu.

Podsumowując:

Mezoterapia to bolesna i kosztowna metoda walki z wypadaniem włosów, która jednak przynosi efekty. Po 2 zabiegach zauważyłam różnicę w gęstości włosów, ale dla uzyskania i podtrzymania efektu należy liczyć się z serią kilku zabiegów wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach.

Mam nadzieję, że wpis był przydatny. Jeśli macie jakieś pytania piszcie w komentarzach. Ciekawa jestem, czy słyszeliście już wcześniej o mezoterapii?


Co sądzicie o tego typu zabiegach? 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)