niedziela, 20 października 2019

Bitwa gąbeczek Douglas vs. Ebelin

 
Pośród różnych metod nakładania podkładu, chyba najbardziej lubię tą z wykorzystaniem gąbeczki w kształcie jajka. To zaskakujące, że tak proste rozwiązanie może tak dużo zmienić w trwałości i wyglądzie podkładu. W mojej kosmetyczce przewinęło się już sporo jajek. Jedne z nich były lepsze, inne gorsze. Oryginalny Beauty Blender trochę zniechęca ceną, więc ciągle czeka na testy. Dzisiaj chciałam przybliżyć Wam dwa odpowiedniki, z różnych półek cenowych. 
 
jajko do makijażu douglas
 
Jednym z nich jest różowa gąbeczka Douglas, którą znalazłam w kalendarzu adwentowym.
 
Produkt wyróżnia się ciekawym kształtem. Wydłużoną końcówkę można użyć do miejscowego nakładania korektora na wypryski i w trudno dostępnych miejscach. Gąbka jest dosyć twarda, słabo chłonie wodę czy podkład. Przy myciu nieznacznie zwiększa swoją objętość. Praca z tym jajkiem nie jest łatwa. Gąbka jest twarda i przy mocniejszym przyciśnięciu obija się od twarzy jak piłka. Mam wrażenie, że zamiast wciskać podkład w skórę, głównie go rozmazuje. Czuję się nią rozczarowana, tym bardziej, że do najtańszych nie należy (ok. 30 zł).
 
tani odpowiednik beauty blender
 
Jajko do makijażu Ebelin można znaleźć w drogerii DM w cenie 2,45 euro, czyli ok. 10 zł. Ebelin ma klasyczny, kształt typowy dla BB. Jest bardziej miękkie niż to z Douglas, łatwiej je ścisnąć i mocniej chłonie wodę. Przy myciu pęcznieje i widocznie zwiększa swój rozmiar. Po kilku praniach stało się bardziej elastyczne i miękkie. Niestety dla mnie ciągle jest za twarde. Struktura jest gładka, mało porowata, ale o dziwo gąbeczka radzi sobie lepiej z aplikacją podkładu niż bardziej porowaty Douglas.
 
odpowiedniki beauty blender
 
Podsumowując, obu gąbkom daleko jest do ideału. Jeśli miałabym, jednak wybierać postawiłabym na Ebelin, który nie dość, że wypada lepiej pod względem działania, to jeszcze jest trzy razy tańszy. 
 

Lubicie nakładać podkład przy pomocy gąbeczki?
Jakie są Wasze ulubione jajka?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)