środa, 22 maja 2019

Long 4 Lashes – odżywka do … paznokci :)


Od mniej więcej pół roku lakier na moich paznokciach gości niezwykle rzadko. Wynika to głównie z powodu braku czasu. Jeśli wiem, że nie będę miała chwili na poprawienie manicure, wolę go w ogóle nie robić. Nie ma nic gorszego niż chodzenie z obdrapanymi pazurami. Z drugiej strony nie lubię swoich paznokci w wersji sauté, dlatego stawiam na odżywkę, która daje delikatny połysk.

Ostatnio używałam odżywki Eveline 8w1 w wersji sensitive oraz Long 4 Lashes serum utwardzające do paznokci, na którym skupię się w dzisiejszym wpisie. 
 
odżywka do paznokci
 
Produkt kupujemy w kartoniku, na którym nadrukowany jest jego opis i skład. W środku znajduje się szklana buteleczka o pojemności 10 ml. Opakowanie jest zgrabne i estetyczne. Posiada wąski pędzelek, którym nanosimy serum na paznokcie. Szczerze mówiąc, wolałabym trochę szerszy aplikator, choć z tym jakoś sobie radzę ;). Formuła odżywki jest dosyć wodnista, ale nie spływa z pędzelka. Serum nie gęstnieje przez długi czas, dlatego spokojnie można go używać nawet przez rok po otwarciu. 
 
 
Wizualny efekt jaki otrzymamy na paznokciach przypomina bezbarwną emalię. Paznokcie są lekko mleczne i błyszczące. Producent zaleca nakładanie dwóch warstw i zmywanie ich co 2 dni, w celu nałożenia świeżej porcji serum. Można je, także stosować jako bazę pod kolorowy lakier lub w roli transparentnego lakieru. Jedna warstwa trzyma się znacznie lepiej niż dwie i wytrzymuje w dobrym stanie około tygodnia. Paznokcie po pomalowaniu wyglądają schludnie i zdrowo. 
 
 
Odżywka chroni paznokcie przed działaniem czynników zewnętrznych i mechanicznymi urazami. Płytka jest grubsza, wzmocniona i utwardzona. Niestety w moim przypadku dalej ma tendencję do rozwarstwiania się. Nie widziałam też wypełnienia nierówności. Mimo tych niedociągnięć, muszę powiedzieć, że zauważyłam poprawę stanu moich szponów. Myślę, że osoby liczące na mocno odbudowujące działanie i silną regenerację mogą być rozczarowane, natomiast dziewczyny, które chcą poprawić ogólny stan płytki powinny być zadowolone. Serum do paznokci Long 4 Lashes jest łatwo dostępne i kosztuje ok. 20 zł
 

Używacie odżywek do paznokci? 
Jaka odżywka do paznokci jest Waszym hitem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)