czwartek, 21 marca 2019

Europa da się lubić – podsumowanie moich wycieczek i plany na przyszłość


Mówią, że podróże kształcą. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale powiem Wam, że także uzależniają. Gdy człowiek złapie bakcyla to ciężko mu przez dłuższy czas wysiedzieć w miejscu. W dobie XXI wieku, dzięki niedrogim biletom lotniczym można podróżować bez zbędnego nadwyrężania budżetu. Wystarczy trochę czasu i chęci, aby wyszukać tanie loty. Krótkie, weekendowe wypady to zdecydowanie mój żywioł. W ten sposób zobaczyłam sporo fajnych miejsc, których podsumowanie znajdziecie poniżej.

Barcelona (Hiszpania) - miasto idealne na letni wypoczynek. Choć w sezonie mocno zatłoczone to wierzcie mi, potrafi oczarować (klik). Dla leniuszków znajdzie się i plaża do wylegiwania ;)

Paryż (Francja) – w Paryżu byłam dwa razy, po raz pierwszy w roku 2011, a niedługo znów się tam pojawię. Co prawda przelotnie, ale zawsze. Ciekawa jestem jakie emocje będą towarzyszyć temu wyjazdowi i czy po dwóch wizytach, Paryż ciągle może mnie zaskoczyć. 

Londyn (Wielka Brytania)- W Londynie spędziłam kilka intensywny dni, pełnych pieszych wycieczek i zwiedzania. Ciężko w to uwierzyć, ale miało to miejsce 7 lat temu. Powiem szczerze, że chętnie bym tam wróciła, niestety mój kompan do podróży nie cierpi londyńskiego zgiełku.


Budapeszt (Węgry) - Piękne miasto, które zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Choć w Budapeszcie byłam zimą i chłód potrafił dokuczyć, to mimo to bardzo mile wspominam tą wycieczkę. Mogliście przeczytać o niej tutaj

Praga (Czechy) – Pragę zwiedziłam w podobnym okresie co Budapeszt, czyli zimną. W moim odczuciu oba miasta są do siebie dosyć podobne, choć to nie umniejsza ich urokowi. Niestety z Pragi wróciłam uboższa o portfel i bez dokumentów, więc nie do końca mogłam cieszyć się z wyjazdu. O mojej (nie)przygodzie mogliście przeczytać  tutaj.

Skopje (Macedonia) – Całkiem świeża „zdobycz” na mapie Europy. Miejsce niedocenianie wśród turystów, dzięki czemu nie doświadczymy tutaj tłoku, a i ceny są bardzo przystępne. Myślę, że Skopje doczeka się osobnego wpisu na blogu.


Mediolan (Włochy) – O tym co warto zobaczyć w Mediolanie pisałam tutaj. W stolicy mody spędziłam sporo czasu i udało mi się, poznać także przepiękne okolice wokół jeziora Como. Jeśli myślicie o wycieczce do Mediolanu to warto połączyć ją z wypadem nad Como.

Holandia – Holandię objeździłam wzdłuż i wszerz, co nie jest wielkim wyczynem, ponieważ to małe państwo można przejechać z północy na południe w 3 godziny pociągiem. Miastami, które najbardziej mi się spodobały były Amsterdam (klik) oraz Maastricht.

Belgia – W przypadku Belgii było podobnie tzn. zwiedziłam co się dało ;). Z większych i bardziej znanych miast widziałam Brukselę, Brugię, Gandawę, Luven, Liege, Hasselt. Bruksela okazała się wielkim rozczarowaniem, natomiast Gandawa i Brugia to perełki, które cieszą oko. Zdjęcia z Gandawy mogliście zobaczyć w tym wpisie.

NiemcyKolonia, Dusseldorf i Akwizgran to miasta, które udało mi się zwiedzić. Niestety do Berlina nie było mi po drodze i ten punkt ciągle wisi na mojej liście marzeń.

where to go

Jakie kierunki marzą mi się w najbliższym czasie? 

Portugalia – Pod uwagę biorę Porto i Lizbonę, ale ciężko upolować tanie bilety. Mam nadzieję, że w tym lub przyszłym roku w końcu uda mi się zrealizować ten punkt.

Norwegia – Chciałabym zobaczyć fiordy, niestety taka wycieczka nie należy do najtańszych, więc ciągle czekam na sprzyjający czas i okazję cenową ;)


Rzym - Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu? Chyba nie w moim przypadku. Już od dłuższego czasu mam w planach zwiedzenie Rzymu, ale zawsze coś stoi na przeszkodzie. We Włoszech w ciągu ostatniego roku byłam trzy razy, ale do Rzymu nigdy nie trafiłam.

Albania – Piękny kraj, który do mojej listy życzeń wpadł stosunkowo niedawno. Coraz więcej ludzi docenia uroki Albanii, co niestety wiąże się ze wzrostem cen. Trzeba się spieszyć, bo jak pewnie się domyślacie tłumy turystów to nie jest to o czym marzę. 
 
 
Mieliście okazję zobaczyć, któreś z tych miejsc? 
Gdzie chcielibyście pojechać?
 
Wpis reklamowy powstał we współpracy z tanie-loty.com.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)