niedziela, 6 maja 2018

Dlaczego ostatnio nie ma mnie na blogu? Zmiany, plany i przemyślenia


Ostatnio mogliście zauważyć, że nie zaglądam na bloga zbyt często. Związane jest to w dużej mierze z brakiem czasu. Jakiś czas temu zmieniłam pracę, z którą przyszły nowe wyzwania. Sporo podróżuję, poznaję nowych ludzi, uczę się, ale w dalszym ciągu staram się mieć coś dla siebie. Jak to mówią „przyjemne z pożytecznym”.

Niedawno przeprowadziłam się do nowego mieszkania. Moje rzeczy wpakowałam do 7 kartonów i 2 walizek. Na pakowanie poświeciłam jeden dzień i całkiem szybko się z tym uwinęłam. Wydaje się, że 7 pudeł to niewiele, z drugiej strony przy przeprowadzce naszły mnie myśli, że mam sporo niepotrzebnych rzeczy. Zaczynam powoli doceniać ideę minimalizmu. Pewnie nigdy nie będę radykalistką w tej kwestii, ale zaczynam rozumieć, że do szczęścia nie potrzeba wiele.


 
W tym roku marzą mi się prawdziwe wakacje. Chciałabym wybrać się na kilka dni do Portugalii, choć niewykluczone, że jednak padnie na Gruzję. Słońce i piękne widoki to dokładnie to czego mi trzeba. Sporo podróżuję, ale głównie są to podróże służbowe i dla odmiany marzy mi się leniwy wyjazd, gdzie nie ma obowiązków, a jedynie przyjemności.

Planuję też powrócić do krótkich weekendowych wyjazdów, także możecie spodziewać się wznowienia cyklu postów „Najpiękniejsze miasta Europy”. Wycieczka do Pragi podczas, której straciłam portfel i dokumenty, trochę osłabiła mój entuzjazm, ale nie na długo. Po krótkiej przerwie planuję wznowienie zwiedzania.

Mam nadzieję, że uda mi się to wszystko pogodzić z pracą i blogowaniem. Trzymajcie za mnie kciuki. 
 

Gdzie planujecie wyjechać na wakacje? 
Polecacie jakieś fajne miejsca na urlop?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)