środa, 8 lutego 2017

Jak pokochać siebie?


W dobie wszechobecnego internetu i mocno rozwiniętych mediów społecznościowych, człowiek, co i rusz jest bombardowany zdjęciami idealnych ludzi, idealnego domu, idealnych wakacji...Wchodząc na insta, zawsze jestem pod wrażeniem pięknych zdjęć dziewczyn ćwiczących na siłowni w krótkim topie, obcisłych leginsach i makeupie. Zero śladu potu, czy chociażby odstających włosów na misternie upiętej fryzurze. Na śniadanie koktajl warzywny, po południu, latte z pianką na mleku sojowym w jakiejś hipsterskiej kawiarni. Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że nie jest to rzeczywistość, a jedynie wykreowany (często w photoshopie) wizerunek. Ja to wiem, i Wy pewnie też to wiecie, mimo wszystko wiele osób ma problemy z własną akceptacją. Zbliżają się walentynki, więc może warto poruszyć temat miłości..., ale nie do kogoś, tylko do samego siebie. Jak, więc pokochać siebie?

1. Nie bądź dla siebie zbyt surowa/y
Pozytywne nastawienie to niezwykle ważna rzecz w życiu. Zbytnie krytykowanie siebie nie tylko wpędza w zły humor, ale także podcina skrzydła i zniechęca do działania. Zamiast skupiać się na tym, co nie wyszło, warto pomyśleć jak rozwiązać problem. Może to zaskakujące, ale często ludzie oceniają Cię znacznie łagodniej niż Ty siebie. Trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, perfekcja nie istnieje.

2. Skup się na swoich zaletach, a nie wadach
Weź kartkę papieru i wypisz na niej swoje wady i zalety. Doświadczenie stare jak świat. Niestety pokazuje, że większość osób bez problemu znajduje swoje minusy, natomiast z zaletami ma problem... Zamiast koncentrować się na mankamentach, warto znaleźć swoje atuty i to na nich się skupić, przez ich rozwijanie i odpowiednie eksponowanie.

3. Dbaj o siebie
...o swoje ciało, zdrowie, samopoczucie. W zdrowym ciele, zdrowy duch, jak to mówią, więc do dzieła :)

4. Nie porównuj się do innych
W ambicji nie ma nic złego, każdy chce się doskonalić, ale ciągłe porównywanie się z innymi, może zapędzić Cię w kozi róg. Zawsze znajdzie się ktoś lepszy w jakiejś dziedzinie i nie ma, co wierzyć, że można być we wszystkim najlepszym.

5. Wyznaczaj sobie cele i dąż do ich realizacji
Samorozwój to ważny punkt w akceptacji siebie. Pozwala docenić swoją wartość oraz wyznaczać kolejne cele do realizacji.

6. Doceń swoją wyjątkowość
Nie ma drugiej takiej osoby jak ty i to właśnie, również Twoje wady składają się na Twoją unikalność. Warto to sobie uświadomić, zanim znów zaczniesz się lustrować krytycznym okiem.

7. Pozwól sobie od czasu do czasu na małą przyjemność
Nikt nie lubi żyć jak asceta. Wiadomo, że nie codziennie można szaleć na mieście, ale małe przyjemności na prawdę poprawiają humor. Od Ciebie zależy czy będzie to wizyta u kosmetyczki, wypad do kina ze znajomymi, czy buszowanie po sklepach. Jako, że zbliża się święto zakochanych, może chcecie sprawić komuś lub sobie małą niespodziankę. Nie ukrywam, że sama mam ochotę na nowe perfumy i prawdopodobnie kupię Euphorię lub Elie Saab Rose Couture.

Na koniec, chciałam podzielić się z Wami bardzo inspirującym cytatem, który znalazłam w newsletterze od Rabble. Nie wiem jak Wam, ale mi na pewno będzie on towarzyszył przez najbliższe dni. 


„Jesteś perfekcyjna w swojej nie perfekcyjności! I to wystarczy - w zupełności! Nigdzie nie ma drugiej takiej jak Ty, a najlepsze, co możesz podarować światu, to właśnie Ty sama, dokładnie taka jaka jesteś, i tam gdzie jesteś!”Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)