poniedziałek, 23 września 2019

Wybielanie zębów w domu – czy to ma sens?

Piękny uśmiech to wizytówka, która sprawia, że częściej się uśmiechamy przez co inni widzą nas jako osoby sympatyczne, o pogodnym usposobieniu. Białe, zadbane zęby dodają pewności siebie i pozytywnie wpływają na naszą samoocenę i aparycję. Nic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na wybielanie, zwłaszcza przed ważnymi wydarzeniami takimi jak ślub.
 
 
Alternatywą dla wizyty w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym mogą być dostępne na rynku preparaty wybielające. Jest ich sporo, począwszy od wybielających past, przez paski, żele, nakładki oraz inne specyfiki. Pytanie tylko jak znaleźć te, które rzeczywiście działają? Myślę, że może być to nie lada wyzwanie, dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat preparatu wybielającego Expert 38% dr Martin Schwarz.

Jest to żel, przeznaczony do wybielania zębów za pomocą metody nakładkowej. Składnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu, który pozwala na bezpieczne, szybkie i skuteczne wybielanie zębów, przy wykorzystaniu 30 minutowych sesji. Preparat dostajemy w kartoniku wraz z instrukcją. W środku znajduje się strzykawka 5 ml z żelem. Osobno można dokupić termokurczliwe nakładki, które wypełnia się żelem podczas sesji wybielających, ale nie są one koniecznie. Dla uzyskania najlepszego efektu należy stosować preparat zgodnie z instrukcją.
 
Wybielanie zębów w domu Expert38
 
Moją pierwszą sesję wybielającą zaczęłam z użyciem nakładek. Są one, miękkie, żelowe i całkiem nieźle leżały w mojej paszczy ;). Zdecydowałam się na osobne wybielanie góry, a później dołu. Niestety w obu przypadkach nie wytrzymałam dłużej niż 10 minut. Wynikało to z ciągłej potrzeby przełykania śliny. Trzymanie plastiku na zębach wywołało u mnie ślinotok. Miałam wrażenie, że część żelu spływa mi do gardła.

Nieźle się zdziwiłam, gdy okazało się, że mimo skróconego czasu wybielania, zęby były jaśniejsze już po pierwszym zabiegu. Przy następnych sesjach zdecydowałam się na nakładanie żelu palcem na przednie zęby. Preparat jest gęsty i z nich nie spływa. Za każdym kolejnym razem trzymałam żel zalecane 30 min, a sesje powtarzałam przez kilka dni w odstępach 1-2 dniowych. Zaletą metody beznakładkowej jest mniejsze zużycie preparatu, dzięki czemu starcza on na dłużej. 
 
wybielanie zębów przed ślubem

Przy stosowaniu Experta 38% obawiałam, że wywoła on u mnie nadwrażliwość zębów. Nie miałam problemów z bólem zębów i ich gwałtowną reakcją na ciepło i zimno, ale przez kilka godzin po zmyciu żelu czułam lekki dyskomfort, więc jakaś niewielka, przejściowa wrażliwość wystąpiła. Nie było to jednak uciążliwe, dlatego kontynuowałam wybielanie z zachowaniem przerw między sesjami. 
 
expert 38 sklad
 
Trochę uwierała mnie konieczność unikanie kawy, herbaty, „farbujących” napojów i "kolorowego" jedzenia, ale czego nie robi się dla ładnego uśmiechu. Z efektów jestem zadowolona i starałam się oddać je na zdjęciach, ale nie jest to do końca obiektywne, ponieważ nie zawsze miałam to samo oświetlenie. 
 
wybielanie w domu efekty
Od lewej: przed wybielaniem/ po 10 min wybielania z nakładkami/ po kilku zabiegach wybielaniaMacie jakieś doświadczenia związane z wybielaniem zębów?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)