czwartek, 17 sierpnia 2017

Tanie odpowiedniki drogich perfum – czy warto?


Pewnie każdy z Was doskonale orientuje się ile kosztują markowe perfumy. Moim zdaniem warto mieć choć jeden zapach z wyższej półki, bo zazwyczaj kompozycja zapachowa jest znacznie bogatsza, a sama trwałość o niebo lepsza. Kobieta zmienną jest i jeden perfum czasem to za mało, więc fajnie jest poeksperymentować z nowymi aromatami. Żeby nie zbankrutować sięgam czasem po tańsze zapachy. Ostatnio w moje ręce wpadły produkty Nicole, które są dosyć znane na rynku przede wszystkim ze względu na niską cenę. 
 
 
Moją kolekcję uzupełniły 4 nowe zapachy o numerach: 001 – odpowiednik Chanel no. 5, 058 – odpowiednik YSL Opium, 110 – odpowiednik CK Euphoria, 165 – odpowiednik Giorgio Armani SI. Numery 001 oraz 058 nie przypadły mi do gustu. Dla mnie są za ciężkie i zbyt przytłaczające. Oryginalnego Chanel nr 5 nigdy nie wąchałam, więc nie jestem w stanie stwierdzić na ile odpowiednik go odzwierciedla. Jeśli chodzi o Opium (058) to moim zdaniem podobieństwo jest znikome. W zapachu dominują ciężkie nuty, a sam aromat nie rozwija się z czasem. Dużo lepiej wypadły u mnie numery 110 oraz 165. Oba są lżejsze od poprzedników, ładne, przyjemne dla nosa. Przypominają nieco oryginały, ale nie do końca. Zapach jest trwały, wytrzymuje spokojnie ok. 3-4 h. Po 8 h jest delikatnie wyczuwalny. 
 
 
Bardzo do gustu przypadły mi małe, poręczne flakoniki o pojemności 9 ml. Taki atomizer idealnie pasuje do torebki, dzięki czemu zawsze można go mieć pod ręką. Buteleczka posiada odkręcaną górę, dzięki czemu można ją ponownie napełnić. W ofercie Nicole dostępne są napełniacze w plastikowych butelkach zwane SMART FILLER NICOLE. Tak więc po wykorzystaniu ulubionego zapachu można uzupełnić minispray. Buteleczka o pojemności 9 ml kosztuje 9,99zł.

Więcej o perfumach Nicole znajdziecie tutaj.

Wolicie markowe perfumy czy zdarza Wam się kupować tańsze zapachy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)