czwartek, 25 kwietnia 2013

Odchudzanie, jak wytrwać na diecie?

W życiu każdej kobiety, a przynajmniej większości z nich przychodzi taki czas (u niektórych średnio 4 razy w miesiącu), że stwierdzają, że nadeszła pora na zgubienie paru zbędnych kilogramów. Tak stało się i w moim wypadku. Choć nie jestem otyła, czuję, że przyszedł czas na zmiany. Pora zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

W tym roku byłam już 3 razy na diecie, najdłużej wytrzymałam 14 dni. Postanowiłam poradzić się was o kilka sprawdzonych trików, jakie stosujecie, aby zbić wagę. Poza tym stwierdziłam, że publiczna deklaracja zmotywuje mnie do przestrzegania diety i regularnych ćwiczeń.


Poniżej znajdziecie kilka żelaznych zasad, które ułatwiają wytrzymanie na diecie: 

1) Obierz cel realny do osiągnięcia
Nie zakładaj, że zgubisz 10 kg w tydzień, bo to po prostu nie może się udać, za to bardzo łatwo się zniechęcić.

2) Nie obcinaj zbyt radykalnie kalorii
Zbyt rygorystyczna dieta staje się udręką i ciężko się jej trzymać. Często pojawia się problem dziennego głodzenia i wieczornego podjadania. Poza tym przy takim podejściu bardzo łatwo o efekt jojo.

3) Pij dużo wody
 Woda wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Dodatkowo szklanka wody wypita przed posiłkiem zmniejsza łaknienie.


4) Połącz dietę z aktywnością fizyczną
Bez ćwiczeń ciężko jest schudnąć. Po obcięciu kaloryczności posiłków metabolizm zwalnia i po czasie kilogramy przestają spadać nawet na deficycie kalorycznym.


5) Nie sugeruj się tylko wagą
Mierz obwody, bo mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Może się zdarzyć, że waga idzie w górę, ale mimo to sylwetka się wysmukla.

zestaw na fitness cisowiankaNa mojej ‘diecie’ jestem już 5 dzień. Staram się jeść 5-6 posiłków dziennie (małe porcje), w równych odstępach czasu. Nie jem słodyczy i fast fordów. Kolację jem 4h przed spaniem. Dodatkowo zmotywowałam się do chodzenia na fitness raz w tygodniu (chciałabym więcej, jednak czas na to nie pozwala). Dodatkowo wspomagam się gamą kosmetyków wyszczuplających, których recenzje pokażą się już wkrótce na blogu.Najlepsze kosmetyki wyszczuplające blogDziewczyny zdradźcie mi swoje sposoby na to jak wytrzymać na diecie lub kilka rad czuć się zdrowo i zachować szczupłą sylwetkę. Dodam tylko, że żadne tabletki odchudzające nie wchodzą w grę, bo nie uznaję syntetycznych wspomagaczy ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)