niedziela, 7 lipca 2013

Krem do rąk - szukanie ideału, recenzja kremu Dove

Krem do rąk to kosmetyk dość banalny. Każda kobieta ma go w swojej kosmetyczce, czasem nawet po kilka sztuk. Niestety znalezienie ideału nie jest takie łatwe. Przetestowałam tony kremów do rąk i nie udało mi się jeszcze znaleźć takiego, który by mi odpowiadał w 100%. Albo kosmetyk jest zbyt lekki i nie sprawdza się do moich przesuszonych rąk, albo zbyt ciężki i zostawia tłustą lekką warstwę… Chciałam Wam dzisiaj przedstawić, jeden z kremów, który zyskał moją aprobatę. Jest nim Dove sssentials nourishment Deep Care COMPLEX.


krem do rąk dove original


Krem zamknięty jest w eleganckiej tubce, o pojemności 75 ml. Zakrętka na zatrzask umożliwia szybką i wygodną aplikację. Krem ma aksamitną, kremową konsystencję, o przyjemnym, delikatnym zapachu, charakterystycznym dla kosmetyków Dove. Producent zapewnia nas o 24 godzinnym nawilżeniu, co wg mnie jest mocno przesadzoną obietnicą. Krem dobrze nawilża, przez ok. 2, maksymalnie 3h. Po tym czasie jest konieczna ponowna aplikacja. Z tego powodu uważam, że nie nadaje się na noc. Moje mocno wysuszone dłonie potrzebują na noc, czegoś znacznie mocniejszego, o dogłębnym i długotrwałym efekcie nawilżającym. Trzeba jednak przyznać, że świetnie sprawdza się na dzień. Błyskawicznie się wchłania, nie pozostawia tłustej, nieprzyjemnej warstwy na dłoniach. Cena to ok. 9 zł i muszę przyznać, że raczej rzadko pojawia się w promocjach nad czym bardzo ubolewam.

Jeśli ktoś jeszcze nie miał, polecam spróbować. Wg mnie kosmetyk jest godny uwagi. Tak jak już mówiłam nadal szukam swojego ideału, dlatego piszcie w komentarzach jacy są Wasi ulubieńcy.

sobota, 15 czerwca 2013

Lovena delikatny kremowy żel do mycia twarzy

blog opinie

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją kremowego żelu do mycia twarzy lovena. Dotąd nie miałam żadnego kosmetyku tej firmy i wcześniej o niej nie słyszałam. Żel trafił w moje ręce, jako jedna z nagród w rozdaniu u GingerG, które miałam szczęście wygrać :).


Od producenta:


Żel zamknięty jest w ładnym opakowaniu, zapewniającym wygodną aplikację. Jak sama nazwa wskazuje ma kremową konsystencję i przy myciu twarzy nie pieni się. Generalnie wolę kosmetyki, które przy zastosowaniu dają obfitą pianę, ponieważ daje mi to uczucie dogłębnego oczyszczenia skóry. Mimo braku tej cechy, specyfik całkiem dobrze oczyszcza cerę. Przy dłuższym stosowaniu daje uczucie ukojenia, które obiecywał producent. Co do nawilżenia nie do końca jestem przekonana. Owszem żel powoduje mniejsze uczucie ściągnięcia skóry niż inne stosowane przeze mnie produkty, jednak mimo to wymaga zastosowania kremu nawilżającego po aplikacji. Nie jest to dla mnie wadą, ponieważ bardziej zależy mi na dobrym oczyszczeniu, a i tak rutynowo po każdym myciu stosuję krem. Dodam jeszcze, że produkt ma intensywny, przyjemny zapach, który całkiem mi się podoba, jednak jestem zaskoczona, że producent do żelu dla skóry suchej i wrażliwej dodał tak silne substancje zapachowe. Jeśli ktoś ma skłonność do alergii to odradzam.

Na koniec zrobiłam mały wywiad, z którego wynika, że żel jest dostępny jedynie w supermarketach NETTO, w cenie 4,99 zł. Niska cena jest kolejnym plusem przy ocenie żelu. Myślę, że w przyszłości mogłabym kupić ten kosmetyk, gdyby nie to, że w mojej okolicy raczej go nie dostanę…

piątek, 31 maja 2013

Hipnotyzująca zieleń na paznokciach Flormar pretty

Marka Flormar do niedawna była mi kompletnie obca. Niedawno koleżanka namówiła mnie na kupno lakierów do paznokci tej firmy. Przekonana jej pozytywną opinią o produkcie postanowiłam sprawdzić na własnej skórze czy rzeczywiście te lakiery to absolutny hit. Mój wybór padł na odcień ciemnej zieleni z maleńkimi cząstkami brokatu (odcień P29). Kolor absolutnie mnie urzekł, jednak nie do końca jestem zadowolona z lakieru.

kolor P29 lakier żuczek

Za buteleczkę 6 ml, trzeba zapłacić ok. 10zł. W zamian dostajemy mazidło w estetycznym opakowaniu, z szerokim, wygodnym pędzelkiem. Niestety lakier pozostawia smugi przy malowaniu i trzeba się trochę nagimnastykować, aby nałożyć równomierną powłokę na paznokcie. Jedna warstwa niestety nie zawsze gwarantuje pożądany efekt. Kolejnym minusem jest trudność w zmyciu lakieru, drobinki brokatu przeszkadzają w usunięciu koloru, co niestety jest dość uciążliwe. Trwałość lakieru wynosi ok. 3 dni.



Szczerze mówiąc ten kosmetyk mnie nie oczarował, jednak trzymam go ze względu na odcień, który wpadł mi w oko. Od czasu do czasu używam go, aczkolwiek nie należy do moich ulubieńców. Dodam jeszcze, że mam inny lakier Flormar, bez drobinek brokatu, który charakteryzuje się znacznie lepszym kryciem i nie opiera się zmywaczowi (recenzja już wkrótce), dlatego staram się nie zrażać do marki Flormar.

piątek, 24 maja 2013

Rossmanowy szał zakupów na promocji -40% na kolorówkę i pielęgnację

promocja na kolorówkę w rossmannie co kupić

Chociaż promocja w Rossmannie dopiero się zaczęła, wiele dziewczyn pochwaliło się już swoimi zdobyczami na blogach. 40% zniżki to całkiem sporo, więc również ja rzuciłam się w wir zakupów. Poniżej przedstawiam moje zdobycze. No cóż… trochę tego jest, jednak nie mam wyrzutów sumienia, bo kupione rzeczy są mi potrzebne, a dzięki promocji, udało mi się trochę zaoszczędzić.

maseczki rossmann

W dziale z kosmetykami do pielęgnacji twarzy zaopatrzyłam się w:

RIVAL de Loop zielone jabłuszko żel do mycia twarzy 5w1 (4,89 zł)

SORAYA Krem redukujący blizny potrądzikowe (9,99 zł)

SYNERGEN Peeling do skóry trądzikowej (4,49 zł)

PERFECTA Maseczka do twarzy glinka termalna+ oligoelementy (6,89 zł)

PERFECTA Antybakteryjna maseczka na twarz z wyciągiem z gruszki (1,09 zł)

KOLASTYNA Oczyszczająca maseczka do twarzy z glinką wulkaniczną (1,29 zł)

ZIAJA Maseczka oczyszczająca z szarą glinką (0,89 zł)

ZIAJA Maseczka anty-stes z żółtą glinką (0,89 zł)

ZIAJA Maseczka nawilżająca z zieloną glinką (0,89 zł)


rossmann promocja na kolorówkę blog

Natomiast z kolorówki kupiłam:

NEUTROGENA Pomadka z maliną nordycką (5,99 zł)

LOVELY Pomadka ochronna z aloesem i mentolem (2,39 zł)

CARMEX Sztyft do ust (5,39 zł)

BLISTEX Balsam do ust (6,59 zł)

WIBO Czarny eyeliner (4,39 zł)

LOVELY Niebieski lakier do paznokci Gloss like gel (3,39 zł)

LOVELY False Mascara nadająca efekt sztucznych rzęs (6,19 zł)

 Jak udały się Wam zakupy? 
Zaufałyście zdrowemu rozsądkowi czy dałyście się wciągnąć w zakupowy szał?

sobota, 11 maja 2013

Wiosna na pazurkach- BELL air flow lakiery do paznokci

Za oknem słonko przygrzewa na całego, na ulicach coraz bardziej kolorowo. Dziewczyny porzuciły jeansy na rzecz zwiewnych sukienek i krótkich szortów ku radości męskiej części populacji ;). Od razu zrobiło się weselej, gdy w garderobie zagościły pastele lub mocne, żarówkowe barwy. Z tej okazji przygotowałam dla was recenzję lakierów BELL z serii air flow, które idealnie pasują na tę porę roku ze względu na optymistyczną gamę kolorystyczną.
 
Zakupiłam 3 odcienie, widoczne poniżej, z których moim faworytem pozostał miętowy, do którego już jakiś mam słabość. Recenzję uogólniłam dla wszystkich 3 buteleczek, chociaż, co może wydawać się dziwne, warianty kolorystyczne różnią się trwałością i jakością aplikacji, mimo, że wszystkie kupiłam w tym samym miejscu, mniej więcej w tym samym czasie. 

bell lakier biedronka


Od producenta
Lakiery BELL z serii air flow wyróżniają się innowacyjną technologią, która pozwala płytce paznokcia oddychać, co zapewnia dobre dotlenienie paznokci i tym samym ich zdrowy wygląd. Formuła lakieru gwarantuje super kryjący efekt i głęboki kolor już przy pierwszej aplikacji. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, dzięki zastosowaniu wielu wysokiej jakości polimerów.

bell air flow nr 12
 Nr 12, mój miętowy faworyt.


Nr 14, neonowa czerwień wpadająca w pomarańcz

lakier do paznokci w kolorze fuksji

Nr 27, fuksja

Moja opinia
Lakiery występują w wielu wariantach kolorystycznych wśród których jest mnóstwo kolorków, które wpadły mi w oko. Rzeczywiście wystarczy jedna warstwa, aby pokryć płytkę paznokcia, jednak przy braku wprawy na paznokciach pojawiają się smugi. Zauważyłam to zwłaszcza przy miętowym kolorze, jednak można sobie z tym poradzić przy odrobinie dobrej chęci i cierpliwości. Maksymalna trwałość lakieru to 3-4 dni. Czerwienie szybciej odpryskują niż mój ‘miętusek’. Co do przepuszczalności tlenu… nie zauważyłam żadnej różnicy w kondycji paznokci podczas stosowania tych lakierów w porównaniu z innymi, nie przepuszczającymi powietrza. Cena to ok. 10 zł/ 10 ml, ale można je kupić taniej w promocji lub w Biedronce, gdzie się w nie zaopatrzyłam. Generalnie jestem z nich zadowolona i na pewnie jeszcze je kupię, jeśli będą w promocyjnej cenie.

sobota, 4 maja 2013

Nowe nabytki, majowe zakupy i urodzinowe prezenty

Majówka to fajny czas, zwłaszcza, gdy ma się urodziny na samym jej początku. Postanowiłam pochwalić się Wam zakupami jakie niedawno zrobiłam oraz prezentami urodzinowymi.

czerwone baleriny
Bluzka w stylu marynarskim angielskiej firmy oraz
Czerwone balerinki z lakierowanym czubkiem


Mój nr 1, śliczny żakiecik, z wywijanymi mankietami. Długo na taki polowałam, niestety bezskutecznie. Bardzo udany, prezent urodzinowy.

Klasyczna, czarna tunika Orsay


dermedic hydrain2 blog herbal garden żelNo i oczywiście parę kosmetyków, których recenzje ukażą się wkrótce na moim blogu.


1) Eveline, Głęboko nawilżający krem do depilacji skóry suchej i wrażliwej (9zł / 125ml)
2) Sensique, matujący puder do twarzy (3,99 zł/ 12g w promocji w Naturze)
3) Dermedic, krem intensywnie nawilżający Hydrain2 (44zł / 50ml)
4) Eva Natura Herbal Garden, Żel do mycia twarzy z ekstraktem z czerwonej koniczyny (9zł/ 150ml)


A wy dziewczyny, szalejecie na zakupach w majówkę, jako że pogoda kiepska czy inaczej spędzacie czas?

czwartek, 2 maja 2013

Kwietniowe denko

Zużycie kosmetyków w ubiegłym miesiącu, jak widać było dosyć małe, na szczęście wszystkie produkty są godne polecenia. Zacznijmy od płynu micelarnego AA.

micel dobry płyn micelarny tani płyn micelarny
AA Wrażliwa Natura Płyn micelarny do demakijażu oczu i twarz (15 zł / 250 ml)

Płyn bardzo delikatny, idealny dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Nie zawiera alergenów, konserwantów, syntetycznych barwników, alkoholu, olejów mineralnych, silikonów, syntetycznych kompozycji zapachowych i PEG. Generalnie jestem bardzo zadowolona z produktu, dobrze oczyszcza skórę twarzy i nadmiernie jej nie przesusza. Nadaje się do codziennej pielęgnacji i może być stosowany kilkukrotnie w ciągu dnia. Jedyne do czego mogę się przyczepić to za duży otwór, który powoduje, że zbyt duża ilość kosmetyku wylewa się na wacik, zwłaszcza gdy butelka jest pełna. Dobrze radzi sobie ze zmywaniem tuszu, jednak przy mocniejszym makijażu potrzeba dość sporo czasu, żeby płyn go usunął. Jak dla mnie produkt się sprawdził i na pewno go jeszcze kupię.

krem yr
YVES ROCHER Hydra Specific nawilżający żel krem (57 zł/ 50 ml)

Jestem pod dużym wrażeniem kosmetyku. Lekka formuła sprawia, że nadaje się on idealnie pod makijaż. Ma przyjemny zapach i dobrze nawilża skórę, bez nadmiernego przetłuszczania cery. Myślę, że produkt zagości na dłużej w mojej kosmetyczce.

tani żel pod prysznic pachnący
ISANA Kremowy żel pod prysznic kwiat pomarańczy i jogurt (4,80 zł / 300 ml)

Kremowy żel o bardzo przyjemnym zapachu. Duża butelka w rozsądnej cenie, poza promocją ok. 5 zł, a mi udało się go kupić za jeszcze taniej. Jedyne co mogę mu zarzucić, to to, że aby uzyskać fajną pianę trzeba nabrać większą ilość, jednak uważam, że przy tej cenie i objętości nie jest to wada. Jeśli ktoś jeszcze nie próbował, polecam ;)