niedziela, 19 lutego 2023

Kuracja Seboradin fito cell na wypadanie włosów


Wypadanie włosów to problem, który dotyczy mnie od dłuższego czasu. Stosuję suplementację i specjalistyczne kosmetyki, dzięki którym udało mi się opanować wypadanie, przynajmniej okresowo. Niestety ciągle zdarzają się miesiące, gdy tych włosów tracę więcej, także walka o gęstą czuprynę nadal trwa. W dzisiejszym wpisie podzielę się moimi wrażeniami na temat kuracji Seboradin fito cell z komórkami macierzystymi. Zestaw składa się z 15 tubek serum, 6 g każda. 
 
serum Seboradin fito cell

Kosmetyk zawiera ekstrakt z roślinnych komórek macierzystych, które mają stymulować odrost włosów. Wg zaleceń producenta powinniśmy wycisnąć i wmasować całą tubkę w skórę głowy. Kuracja starczy na 15 dni. Zaleca się jej stosowanie przez 3 miesiące. Łatwo, więc policzyć, że będziemy potrzebować 6 zestawów w celu zaobserwowania pierwszych efektów. Opakowanie kosztuje ok. 100 zł (w internecie ceny zaczynają się od ok. 70 zł), czyli koszt pełnej kuracji to ok. 420-600 zł.
 
serum Seboradin fito cell

Serum ma wodnistą, żelową konsystencję i moim zdaniem nierealne jest wmasowanie całej tubki w skórę głowy. Produktu jest dużo i ja go dzieliłam na 2-3 użycia. Żel skleja włosy, wyglądają nieestetycznie. Pozostaje stosowanie go na noc, ponieważ jest to kosmetyk bez spłukiwania. Niestety u mnie po kilku zastosowaniach pojawiły się krosty na skórze głowy, prawdopodobnie wywołane zatkaniem ujścia gruczołów przy mieszkach włosowych. Mam skórę z tendencją do łojotoku. Trochę się pomęczyłam, ale krosty utrzymywały się na głowie, dlatego musiałam odstawić ten zestaw. Jak zapewne się domyślacie, nie jestem w stanie powiedzieć, czy działa na wypadanie włosów. W każdym razie mi on nie służył. 
 
serum Seboradin fito cell skład

 
Markę Seboradin lubię i stosuję inne kosmetyki np. spray do wypadających włosów, ale nie planuję powrotu do kuracji fito cell. 
 

Miałyście jakieś produkty Seboradin? Jak się Wam sprawdziły?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)