piątek, 29 stycznia 2021

Moje kosmetyczne dziwactwa

 

Każdy ma swoje przyzwyczajenia i na pewno część z nich może się wydawać osobie postronnej co najmniej dziwna. Dzisiaj chciałam podzielić się z Wami moimi nawykami kosmetycznymi, które w tytule posta nazwałam dziwactwami. Sami oceńcie, czy są ok, czy może jednak już wykraczają poza skalę 'normalności' ;)

 

Nie lubię marnotrawstwa i rzadko wyrzucam kosmetyki, nawet jeśli produkt mi nie pasuje to staram się go zużyć. Zdarza się, że ‘męczę’ jakiś kosmetyk, bo szkoda mi go wyrzucić.

 

Zbieram miniaturki kosmetyków i trzymam je na wyjazdy. W związku z pandemią i zakazem podróży uzbierała się niezła gromadka. Chyba pora zabrać się za jej zużywanie.

 

Rozcinam opakowania kosmetyków, przeważnie po przecięciu tubki okazuje się, że całkiem sporo produktu zostało jeszcze w środku.

 

Mam słabość do paletek cieni, mimo że na co dzień nie maluję oczu.

 

moja toaletka
 

Rzadko czuję żal po zużyciu kosmetyku, nawet jeśli był dobry. Przeważnie cieszę się, że mogę wreszcie otworzyć coś nowego. 

 

Nie lubię używać balsamów do ciała, zwłaszcza zimą. Po wyjściu spod prysznica mam ochotę jak najszybciej wskoczyć do ciepłego łóżka. Latem zwyczajnie o nich zapominam.

 

Nałogowo smaruję usta ochronnymi pomadkami. Nie lubię suchych skórek, dlatego potrafię używać balsamu kilkanaście razy dziennie.

 

Nigdzie nie ruszam się bez pomadki do ust, kremu do rąk, pilniczka i lusterka.

 

Nie lubię kupować kosmetyków w cenie regularnej. Zawsze czekam na promocje, ale jeśli akurat takiej nie ma i muszę coś kupić za pełną cenę - czuję rozczarowanie.


Nie lubię brudnych opakowań kosmetyków. Utytłane butelki i tubki wzbudzają we mnie obrzydzenie. Najbardziej denerwuje mnie podkład z zaschniętymi resztkami na pompce lub zakrętce. Zdarza się, że takie cuda widuję czasem na blogach i zastanawiam się gdzie tu estetyka, o higienie już nie wspominając...


Ciekawa jestem czy któryś z punktów pasuje również do Ciebie.

Podzielcie się swoimi kosmetycznymi dziwactwami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)