sobota, 10 sierpnia 2019

Protestuję, nie gotuję!


Do końca wakacji został jeszcze niecały miesiąc. Tegoroczne lato, a raczej wysokie temperatury zdążyły już nieźle dać się we znaki. Nie wiem jak Was, ale mnie upał strasznie męczy, tym bardziej, że nie mam klimatyzacji w biurze i zdarza się, że pracuję w „saunie”. Drugą uciążliwą rzeczą jest moje  szczytowe mieszkanie, które strasznie nagrzewa się od dachu. Zalewie kilka dni temu temperatura wewnątrz osiągnęła 35 stopni, a w ciągu nocy spadła do… 30-32 stopni. Niestety w tych warunkach często dokuczają mi  bóle głowy, notoryczne zmęczenie i nie mam ani siły, ani warunków, żeby gotować. 
 
Odpalanie kuchenki, czy o zgrozo, piekarnika w taki dzień nie wchodzi w grę. Na szczęście zawsze jest opcja zamówienia czegoś do domu. Zazwyczaj najbardziej kuszą fastfoody, które choć smaczne, nie służą zdrowiu ani sylwetce. 
 
dieta pudełkowa
 
Fajną opcją wydaje się zamówienie kateringu, który nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale także gwarantuje zbilansowane posiłki skrojone na miarę naszych potrzeb. Osoby z Krakowa i Aglomeracji Śląskiej, a od września także z Warszawy, mogą  skorzystać  z oferty Dietific, w której do wyboru mamy kilka typów diet, o różnej kaloryce.


Balance​ - dla każdego, kto ceni sobie zdrowe jedzenie na co dzień  
Slim​ - dla osób chcących pozbyć się dodatkowych kilogramów
Sport ​- dla osób aktywnych fizycznie, ze zwiększoną ilością białka i witamin  
Mama​ - specjalnie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią
Niskoglikemiczna​ - dla osób z nietolerancją glukozy i cukrzycą typu II
No Fish​ - zbilansowana dieta z wykluczeniem ryb i owoców morza  
Wege​ - pełnowartościowe posiłki w wersji wegetariańskiej
Wege & Fish ​- posiłki wegetariańskie z dodatkiem ryb i owoców morza
Gluten Free​ - posiłki przygotowane z certyfikowanych produktów bezglutenowych
Milk & Gluten Free​ - posiłki przygotowane z certyfikowanych produktów bezglutenowych oraz bez mleka i jego przetworów 
 
niskokaloryczny obiad
 
Warto wspomnieć, że jedzenie przygotowane jest bez soli kuchennej, białego cukru i wzmacniaczy smaku. Istnieje też opcja wyboru ekologicznego, biodegradowalnego opakowania, co moim zdaniem jest ważnym aspektem, bo nie produkujemy sterty plastikowych/styropianowych opakowań jednorazowego użytku, które latami zalegają na wysypisku śmieci.
 
Minusem diety pudełkowej jest jej cena. Zamawiając zestaw na cały miesiąc można się nieźle wykosztować. Z drugiej strony nie ma potrzeby kupowania dodatkowego jedzenia, bo dzienny pakiet zawiera 5 posiłków. Na szczęście oferta jest na tyle elastyczna, że można zamówić dowolną ilość posiłków na wybraną ilość dni. 
 
Też macie problem z gotowaniem w upały? 
Co sądzicie o diecie pudełkowej? 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)