niedziela, 6 sierpnia 2023

Jak zrobić ciekawe zdjęcie na Instagram, top gadżety do zdjęć

Robienie zdjęć na bloga/Instagram to nie lada wyzwanie. Pamiętam, że gdy zaczynałam swoją przygodę z blogowaniem nie było parcia na perfekcyjne fotografie. Bardziej liczyła się spontaniczność i ciekawe treści. Obecnie social media to głównie obrazy (również te interaktywne, które powoli wypierają statyczne fotki). Mam wrażenie, że treść jest na drugim planie, dlatego warto zadbać o estetykę, aby przyciągnąć odbiorcę. 
 


W dzisiejszym wpisie przygotowałam kilka wskazówek, które pomogą Wam zrobić ciekawe zdjęcie na Instagram. Myślę, że przydadzą się również, jeśli sprzedajecie rzeczy w internecie. Nie od dziś wiadomo, że udana fotografia to już połowa sukcesu.

Podstawową rzeczą, o której z resztą dużo się mówi jest oświetlenie. Najlepsze zdjęcia wychodzą w jasnym pomieszczeniu, w świetle dziennym. Nic więc dziwnego, że wielu influencerów narzeka na warunki w sezonie jesień/zima. Ze swojej strony polecam robić zdjęcia blisko okna. 
 
Flat lay talerzy ananas

Warto zwrócić uwagę na odpowiednie tło. Kiedyś modne były tła z drukarni, ale tak naprawdę wystarczy jednolita tkanina, koc z fakturą lub arkusz brystolu. Dobrze, jest dodać dodatki, żeby coś się działo na zdjęciu, ale o tym za chwilę.

Ważny jest kadr, czyli to co znajdzie się na fotografii. Zazwyczaj robię szersze kadry, które potem przycinam w programie graficznym. Nie potrzebujecie skomplikowanego oprogramowania, większość rzeczy spokojnie można zrobić na telefonie. Polecam też pobawić się ustawieniami, zmniejszyć cienie, rozjaśnić zdjęcie, zwiększyć kontrast. Nie zajmuje to dużo czas, a naprawdę potrafi dać super efekt. 
 
Puder do twarzy w kompakcie

 

Kreatywność jest wskazana przy ustawianiu kompozycji, czyli tego co znajdzie się na zdjęciu. Wiem, że wiele osób ma z tym problem, dlatego przygotowałam dla Was listę gadżetów przydatnych do robienia zdjęć produktowych, typu flat lay, ale nie tylko.

Ceramika, kubki i talerzyki, czyli przedmioty użytkowe, które znajdą zastosowanie w domu. 
 
gadżety do zdjęć
 
Linki do przykładowych produktów:
(Sztuczne) kwiaty. Polecam żywe kwiaty, które wyglądają znacznie lepiej na zdjęciu. Nie zawsze, jednak mamy je pod ręką i myślę, że dobrej jakości sztuczne kwiaty, także dadzą radę.

Gałązka bawełny
Kryształki i kamyczki fajnie rozpraszają światło i tworzą efekt trójwymiarowości. 
 
szklane kamyczki dekoracja

 
Dekoracyjne maty, np. liść monstery, złoty listek.
 
dekoracje do zdjęć

 Oprócz powyższych pomysłów możecie wykorzystać książki i czasopisma, wstążka i kolorowe tasiemki, notesy z ciekawą fakturą i wiele innych.

Po więcej inspiracji zapraszam na mój IG  @kosmetyczne_pasje.
 
  
Wpis reklamowy, zawiera linki afiliacyjne do Aliexpress.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)