niedziela, 1 marca 2020

Mleczne kosmetyki do włosów – hit czy kit?

 
Nie wiem jak Wy, ale ja mam wrażenie, że gdy jedna firma wypuści jakiś kosmetyk, bądź linię kosmetyczną to w bardzo krótkim czasie pojawiają się podobne produkty sygnowane przez inne marki. Ostatnio na topie były kosmetyki do włosów z proteinami mleka. Pewnie kojarzycie mleczne serie, zwłaszcza, że niektóre z nich mają opakowania przypominające karton mleka.
 
Do mlecznego szału podchodziłam dosyć sceptycznie, ale ostatecznie trafiła do mnie maska z serii Botanic Therapy Hair Milk Mask Garnier Wzmacniająca Rycyna, czyli maska do włosów osłabionych z tendencją do łamliwości. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, bo czy można się oprzeć temu pięknemu opakowaniu? Butelka ma pojemność 250 ml, jest wygodna i ma bardzo ładną szatę graficzną. Po otwarciu zachwycił mnie słodki zapach, który jest wyczuwalny na włosach po umyciu. 
 
garnier maska do włosów osłabionych z tendencją do łamliwości
 
Mocno zaskoczyła mnie konsystencja, która jest nietypowa dla masek do włosów. Jest mocno wodnista, wręcz lejąca. Używając jej czuję się jakbym wylewała mleko z kartonu. Rozumiem, że miał to być kosmetyk inspirowany mlekiem, ale nie spodziewałam się tak rzadkiego produktu i powiem, że nie do końca mnie przekonuje. Po pierwsze taka forma jest szalenie niewydajna, a po drugie, kupując kosmetyk za 20 zł chciałabym mieć świadomość, że nie płacę głównie za wodę.
 
Producent tłumaczy, że formuła produktu jest lekka i szybko wchłaniająca się. Łączy w sobie mleko migdałowe i olejek rycynowy, aby intensywnie wzmocnić osłabione włosy. Maska przeznaczona jest do włosów osłabionych z tendencją do łamliwości i ma mieć natychmiastowe działanie bez obciążania. Rezultat: 96% mniej złamanych włosów. 
 
garnier sklad maska hair milk
 
Kosmetyk rzeczywiście szybko się wchłania, po aplikacji w zasadzie nie czuć go na włosach. Wygładza kosmyki i delikatnie je nawilża bez obciążania. Co do zmniejszenia łamliwości włosów, ciężko jest mi się wypowiedzieć. Efekt jest widoczny, ale nie powiedziałabym, że jego działanie jest spektakularne. Niby kosmetyk jest ok, ale mocno uwiera mnie jego konsystencja i dlatego prawdopodobnie do niego nie wrócę. 
 
 
Jakie macie doświadczenia z mlecznymi kosmetykami do włosów? 
Czy produkty innych firm również są takie wodniste?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)