środa, 20 marca 2024

Błędy w pielęgnacji, które kiedyś popełniałam

Wiedzę zdobywa się z wiekiem i doświadczeniem. Dzisiejszy post należy potraktować trochę z przymrużeniem oka i będzie on poświęcony błędom w pielęgnacji, które popełniałam 10-15 lat temu. Kiedyś dostęp do informacji nie był tak powszechny jak dzisiaj, a rynek kosmetyczny był mniej rozwinięty. Informacji szukało się głównie w czasopismach i młodzieżowych gazetkach, więc sami możecie się domyślić, jakie były tego efekty.


Używałam kosmetyków z alkoholem do cery trądzikowej
 
Jako nastolatka używałam produktów dedykowanych młodej skórze. Niestety większość z nich miała fatalne składy. Toniki na bazie alkoholu, które miały działać antybakteryjnie wysuszały skórę i pogłębiały trądzik. Niestety nie byłam jedyną fanką antytrądzikowych, drogeryjnych serii, które szkodziły cerze.

Nie stosowałam kremu pod oczy
 
Wiele moich koleżanek uważało, że krem pod oczy jest dla starszych pań, a jego stosowania ma sens dopiero po 30tce. Mam wrażenie, że kremów pod oczy było znacznie mniej w drogerii i podobnie jak rówieśniczki, nie zaprzątałam sobie głowy ich stosowaniem.
 

Nie stosowałam kremu na szyję
 
Podobnie było z nakładaniem pielęgnacji na skórę szyi. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że powinnam ją nawilżać. Teraz wiem, że wiek kobiety najłatwiej poznać po szyi i dłoniach ;).
 

Myślałam, że toniku i płynu micelarnego można używać zamiennie
 
Pamiętam, gdy na rynku pojawiły się płyny micelarne. W sumie to nie do końca było wiadomo jak ich używać. Wydawało mi się, że płyn micelarny jest zamiennikiem toniku, a skoro używałam toniku, to nie kupowałam już płynów micelarnych. Teraz nie wyobrażam sobie zmywania bez nich makijażu.
 

Nie regulowałam i nie malowałam brwi
 
Pierwszy raz wyregulowane brwi miałam na swoją studniówkę. Wcześniej nie przykładałam wagi do ich wyglądu. Kiedyś w modzie były cienkie niteczki, dlatego być może wyszło mi to na dobre. Wiele moich koleżanek tak mocno  wyskubało brwi, że przez lata nie mogły wrócić do naturalnego kształtu.
 

Myślałam, że korektor służy tylko do maskowania pryszczy
 
Jakie było moje zdziwienie, gdy dowiedziałam się, że korektorem można zakryć cienie pod oczami lub wykonturować twarz. Konturowanie twarzy stało sie modne stosunkowo niedawno. Wcześniej na rynku praktycznie nie było kosmetyków do modelowania twarzy.
 

Jakie błędy popełniałyście w młodości? 
Chętnie poznam Wasze pielęgnacyjne/makijażowe wtopy.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)