sobota, 3 lutego 2024

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Niektórzy ludzie mają rozwinięte zdolności językowe, tzw. smykałkę do języków i mogłoby się wydawać, że nowe ‘słówka’ same wchodzą im do głowy. Innym ciężej nauczyć się języka obcego, ale nie warto się zniechęcać, ponieważ władanie językiem obcym daje wiele korzyści.  

 

Podróże

Sprawne komunikowanie się ułatwia podróżowanie. Mówienie w języku kraju, do którego się wybieramy znacznie ułatwia życie, ale już sama znajomość języka angielskiego jest na wagę złota. Podróże, zwłaszcza dalekie, mogą być stresujące. Możliwość dogadania się daje komfort i pomaga zdobyć informacje, poprosić o pomoc oraz sprawnie rozwiązać wiele problemów. 

 

 

Praca

Znajomość języków obcych zwiększa konkurencyjność na rynku pracy. Daje możliwości rozwoju i szansę na wyższe wynagrodzenie. W przypadku prowadzenia własnej firmy lub pracy w baraży związanej np. ze sprzedażą pozwala na pozyskanie klienta na rynku zagranicznym.

 

Studia za granicą

Kolejną zaletą jest szansa na skorzystanie z wiedzy zagranicznych ekspertów w formie kursów lub studiów za granicą. Przy takim rozwiązaniu łączymy przyjemne z pożytecznym. Oprócz zdobycia wiedzy, mamy szansę na przygodę życia, poznanie nowych osób i zwiedzenie kawałka świata.


nauka książka

Poznawanie nowych ludzi

Przyjaciół można znaleźć wszędzie. Spotkania z osobami z różnych krajów poszerza horyzonty. Dzięki temu poznajemy różne kultury, poglądy, sposób życia. Można się wiele nauczyć, korzystając z rozwiązań, które gdzieś świetnie działają, a nam jakoś nigdy nie przyszły do głowy. 

 

Dostęp do obcojęzycznych źródeł

Interesujące materiały edukacyjne, publikacje naukowe, książki czy seriale nie zawsze są dostępne w naszym języku, ale można z nich korzystać w innych językach. Podobnie wygląda kupowanie online w zagranicznych sklepach. Tutaj zazwyczaj dobrze sprawdza się tłumaczenie stron, ale już w przypadku kontaktu z biurem obsługi klienta, możemy napotkać problemy. 

 

Znacie jakieś języki obce, a może macie w planach naukę języka obcego?

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)