niedziela, 5 czerwca 2022

Zalety kupowania ubrań z drugiej ręki

Mam wrażenie, że ludzie coraz bardziej doceniają kupowanie ubrań z drugiej ręki. Sporo osób pokazuje z dumą swoje lumpeksowe perełki. Sama raczej nie chodzę do second hendów, ciężko mi tam znaleźć coś dla siebie. Chętnie za to kupuję ubrania z drugiego obiegu przez internet, głównie na vinted i dzisiejszy wpis będzie poświęcony zaletom takiego rozwiązania. 
 

 

Przyjazne dla środowiska

Przemysł odzieżowy w dużej mierze odpowiedzialny jest za zanieczyszczanie środowiska naturalnego. Produkujemy coraz więcej ubrań, z czego duża część się nie sprzedaje, bo ubrań jest na rynku za dużo. Co sezon wychodzą nowe trendy, producenci ciągle wypuszczają nowości, które mają nas zachęcić do kupna. Dobrze podejść do tematu świadomie i starać się nie napędzać nadprodukcji ubrań, które finalnie lądują na wysypisku śmieci.

Oszczędność

Ceny nowych ubrań potrafią zwalić z nóg. Często wydane pieniądze nie idą w parze z jakością. Kupowanie ubrań z wtórnego rynku pozwala sporo zaoszczędzić, tym bardziej, że dostajemy daną rzecz za ułamek ceny wyjściowej. 

suknia ślubna w szafie

Znane marki, dobre materiały i unikaty

Nieraz słyszę o okazyjnych zakupach takich jak kaszmirowy sweter czy sukienka od projektanta kupiona w lumpeksie. Czasem można trafić na prawdziwe unikaty, które pozwolą wyróżnić się z tłumu. Wiele osób zwróciło uwagę, że można znaleźć dobre jakościowo rzeczy, ponieważ widzimy jak dany materiał zachowuje się po praniu. Myślę, że sprawdza się to głównie w przypadku zakupów stacjonarnych, chociaż czasem kierując się marką i składem materiału można wyhaczyć coś lepszego jakościowo.


Odświeżenie szafy i rotacja ubrań

Przy sprzątaniu szafy ciężko się pozbyć danego ubrania, ponieważ było drogie. Kupowanie tanich rzeczy sprawia, że  łatwiej usunąć nietrafione zakupy lub te, które po czasie się nam znudziły. Dzięki temu szafa ewoluuje i nigdy nie brakuje jej powiewu świeżości.


Kupujecie ubrania z drugiej ręki? 
Lubicie buszować po second hendach? 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)