wtorek, 13 lipca 2021

Piękna skóra, włosy i paznokcie? Działaj kompleksowoKtóra z nas nie marzy o zdrowej skórze, ładnych włosach i mocnych paznokciach? Piękna kobieta, to kobieta zdrowa, szczęśliwa i zadbana. Niestety w obecnym zabieganym świecie, niektóre rzeczy schodzą na dalszy plan. Łatwo zaniedbać zdrową dietę, często towarzyszy nam stres, który negatywnie odbija się na wyglądzie. W moim przypadku sporym problemem są wypadające włosy i cienkie paznokcie z tendencją do rozdwajania się. Jeśli śledzicie mojego bloga to pewnie zauważyliście, że tematyka dotycząca wypadania włosów pojawia się tutaj regularnie. 
 
tabletki na wypadanie włosów

W walce o piękny wygląd warto działać na wielu płaszczyznach. Zadbać o ciało i o ducha, z zewnątrz i od środka. Właśnie dlatego już od dobrych kilku miesięcy towarzyszą mi suplementy diety. Chwilę zajęło mi uświadomienie sobie jak trudne jest dostarczenie wszystkich niezbędnych składników w diecie. Najczęściej stosuję preparaty z biotyną naprzemiennie z bardziej złożonymi, wieloskładnikowymi tabletkami. Ostatnio na tapecie są witaminy Merz Spezial w formie drażetek, których składniki pozytywnie oddziałują na skórę, włosy i paznokcie. 
 
Merz special tabletki skład


Z własnego doświadczenia wiem, że łatwo zniechęcić się brakiem efektów suplementacji, ale prawda jest taka, że należy się uzbroić w cierpliwość. Większość preparatów daje efekty po około 3 miesiącach stosowania, ale zdarza się, że na rezultaty trzeba czekać jeszcze dłużej. Wypadanie włosów nie przechodzi z dnia na dzień, dlatego zachęcam Was do działania na kilku frontach. Zdrowy styl życia, czas na sport i odpoczynek, unikanie stresu a do tego suplementacja i odpowiednia pielęgnacja zawsze powinny być wprowadzane równolegle. 
 
merz special krem w piance


Przy okazji dzisiejszego wpisu, chciałam Wam wspomnieć, że Merz Spezial to nie tylko tabletki wzmacniające włosy. Firma rozszerzyła swoją ofertę o kremy do twarzy w formie pianki. Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem w kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Po naciśnięciu pompki z dozownika wydobywa się puszysta piana, która przy kontakcie ze skórą zmienia się w lekki, szybko wchłaniający się krem. 
 
Cream Mousse Hyaluron

Do wyboru mamy mus z kolagenem lub kwasem hialuronowym. U mnie w użytku jest ta druga wersja i pewnie niebawem napiszę o niej trochę więcej, dlatego jeśli jesteście ciekawi to zapraszam do śledzenia mojego bloga lub fanpage. Post powstał we współpracy z marką Merz Special.
 

Stosujecie suplementy diety? 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)