niedziela, 1 listopada 2020

Pierwsze spotkanie z The Ordinary - Niacinamide 10% + Zinc 1% serum

Marka The Ordinary ciekawiła mnie od dawna. Miałam ochotę wypróbować słynny krwawy peeling, ale w moim Douglas praktycznie cały czas jest wyprzedany. Przeglądając ofertę sklepu wypatrzyłam inny intersujący produkt dedykowany do skóry trądzikowej – Niacinamide 10% + Zinc 1% serum do twarzy z witaminą B3 i cynkiem. Połączenie tych dwóch składników ma pomóc w ograniczeniu wydzielanie sebum, zmniejszyć widoczność porów i rozjaśnić przebarwienia. Cynk pomaga w regeneracji skóry i skraca czas gojenia się ran i niedoskonałości
 

Serum nie może być stosowane z takimi produktami jak:


Vitamin C Suspension 30% in Silicone,
Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%,
Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%,
100% L-Ascorbic Acid Powder,
Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution

Stosowanie serum z preparatami zawierającymi witaminę C, jest dozwolone pod warunkiem, że nie miesza się preparatów tzn. przy stosowaniu serum na noc, można w ciągu dnia użyć produktu z wit. C. 

Niacinamide 10% + Zinc 1% serum

Polecam stopniowe wprowadzanie serum Niacinamide 10% + Zinc 1% do pielęgnacji. Najlepiej zacząć od stosowania go co 3 dni. Niestety na początku kuracji nasilają się niedoskonałości i można odnieść wrażenie, że stan skóry się pogarsza.

Serum ma żelową konsystencję, szybko się wchłania. Opakowanie zaopatrzone jest w szklaną pipetę. Najchętniej stosowałam je na noc pod krem. Rano skóra była wygładzona, minimalnie ściągnięta. Wydzielanie sebum delikatnie się zmniejszyło. Bezpośrednio po zastosowaniu serum skóra jest napięta i wygładzona. Niedoskonałości są mniej widoczne. Nie zauważyłam zmniejszenia przebarwień. 

the ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% serum

Przyznam, że jestem zadowolona z działania kosmetyku, choć efekty nie są widoczne od razu. Trzeba na nie cierpliwie poczekać. Mam wrażenie, że kosmetyk ma tendencję do wypychania zanieczyszczeń na wierzch. U mnie trwało to dosyć długo, dlatego łatwo się zniechęcić. Produkt jest wydajny, dostępny w przystępnej cenie ok. 30 zł, dlatego myślę, że warto go wypróbować.

Lubicie markę The Ordinary?
Macie swoje ulubione produkty? 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)