sobota, 11 kwietnia 2020

Co kwarantanna zmieniła w mojej codziennej rutynie?

 
Właśnie minęły 4 tygodnie domowej izolacji #zostajęwdomu i mojej pracy zdalnej. Przez ten czas wychodziłam na zakupy, ale także na spacery, kiedy było to możliwe. Mimo wszystko dosyć mocno odczułam zmianę trybu życia i dzisiaj o tych zmianach chciałabym Wam opowiedzieć.

Największą z nich była konieczność przerzucenia się na pracę zdalną. Część moich obowiązków przestała być możliwa do wykonania. Musiałam przeorganizować swój plan pracy i skupić się na tym co mogę zrobić z domu. Do sytuacji nie byłam przygotowania, podobnie jak większość moich kolegów i tak jak oni borykałam się z przeciążonymi serwerami i ograniczeniami związanymi z oprogramowaniem. Moja efektywność spadła, ale zamiast narzekać staram się docenić, że mogę bezpiecznie przeczekać gorący okres. 
 
zdrowa dietetyczna sałatka
 
Brak konieczności dojazdów do pracy pozwolił mi zaoszczędzić około 2,5 h dziennie. Czas ten wykorzystałam głównie na spanie :). Wreszcie zaczęłam się wysypiać i nie zdarzyło się, żebym chodziła zmęczona. Dodatkowy czas rano to możliwość spokojnego wypicia kawy i zjedzenia solidnego śniadania. Wcześniej często w ogóle go nie jadłam, bo nie wyrobiłabym się na pociąg lub wsuwałam coś w biegu.

'Domowa kwarantanna' zaowocowała zdrowszą dietą i eksperymentami w kuchni. W ciągu tygodnia stawiałam na szybkie i proste dania. Teraz mogę sobie pozwolić na coś bardziej pracochłonnego.
 
Nie brakuje mi czasu na treningi, aczkolwiek ćwiczenia w domu nie są moją ulubioną formą aktywności fizycznej, no może poza hula hop :). Moją miłością jest rower i spacery, zwłaszcza te długie podczas zwiedzania nowych miejsc. Niestety póki co o wycieczkach mogę jedynie pomarzyć. 
 
pędzle do makijażu

Po długiej przerwie wróciłam do zabawy makijażem. Odkurzyłam zapomniane cienie, dokupiłam nowe i ... widzę, że mam spore zaległości. Jest się czego uczyć. W planach miałam także uporządkowanie przestrzeni i gruntowne porządki, ale na razie nie udało się podziałać w tym temacie.

Dla większości z nas Wielkanoc w tym roku będzie wyglądać inaczej. Święta kojarzą mi się z czasem spędzonym w gronie rodzinnym, ale niestety w tym roku tak nie będzie. Mam nadzieję, że mimo wszystko nie zabraknie Wam pogody ducha. Życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt!W jaki sposób koronawirus zmienił Waszą codzienną rutynę?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)