sobota, 19 grudnia 2020

Nadmierne wypadanie włosów, jak sobie pomóc?


Zidentyfikuj przyczynę wypadania

Nadmierne wypadanie włosów może mieć związek z wieloma czynnikami, takimi jak stres, zaburzenia hormonalne, w tym nadczynność i niedoczynność tarczycy, ciąża, rygorystyczna dieta, łojotokowe zapalnie skóry głowy, grzybica, czy inne choroby, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który zleci badania i w razie konieczności wdroży odpowiednie leczenie.


Ogranicz stylizację włosów

Nadmierna stylizacja włosów, ciągłe używanie prostownicy, lokówki czy suszarki z ciepłym nawiewem powoduje mechaniczne uszkodzenie włosów i ich osłabienie. To samo dotyczy zbyt ciasnego upinania włosów, spania z mokrymi, niezwiązanymi włosami czy mocnego tarcia mokrej czupryny o ręcznik po kąpieli.


Suplementacja

W dzisiejszym zabieganym świecie ciężko dostarczyć w diecie wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Często za wypadanie włosów odpowiedzialne są niedobry, dlatego warto suplementować witaminy z B (B6, B2, B1 i B12), biotynę, witaminę E, cynk, krzem, witaminę C i żelazo. Sama bardzo często przyjmuję preparaty z biotyną, na przemian z multiwitaminami, które łączą w sobie kilka składników. Ostatnio stosuję Beauty Control, który jest wegańskim suplementem dla kobiet na włosy, skórę i paznokcie o dosyć uniwersalnym, bogatym składzie. Więcej o nim znajdziecie tutaj.

Suplement Beauty Control
 
Odpowiednia pielęgnacja

W przypadku problemu z utratą włosów nie powinno ograniczać się swojej pielęgnacji do przypadkowego szamponu i odżywki. Należy działać na wielu płaszczyznach. Na rynku dostępnych jest sporo specjalistycznych preparatów: szampony, odżywki, maski, wcierki na porost. Warto przejrzeć fora internetowe czy chociażby przejrzeć katalog KWC na wizażu, żeby zorientować się, które z produktów są warte uwagi.


Zabiegi na wypadanie włosów

Do najskuteczniejszych zabiegów zalicza się karboksyterapię, czyli podskórne podawanie dwutlenku węgla, który poprawia mikrokrążenie, oraz odżywia skórę i włosy, terapię peptydową (tzw. Dr Cyj Hair Filler), czyli podanie peptydów i kw. hialuronowego, mezoterapię igłową, o której pisałam w tym wpisie oraz osocze bogatopłytkowe. Ostatni z zabiegów jest najbardziej kosztowny i polega na wstrzyknięciu osocza bogatego w czynniki wzrostu uzyskanego z krwi pacjenta. 

wypadanie włosów

Wypadanie to problem, na który skarży się wiele osób. Na szczęście w wielu przypadkach można go opanować, niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż na efekty działań trzeba zazwyczaj poczekać kilka tygodni lub dłużej.


Zdarzyło się Wam zmagać z wypadaniem włosów?
Jakie są Wasze sposoby na nadmiernie wypadające włosy? 
 
 
 Wpis powstał we współpracy z Beauty Control. 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, staram się na wszystkie odpowiadać na bieżąco.
Jeśli podoba Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, jeśli Twój mnie zainteresuje, dodam go do swojej listy czytelniczej :)